Op zaterdag 15 augustus jl. was er de katholieke feestdag Maria Ten Hemelopneming. Hierbij wordt er herdacht dat aan het einde van haar aardse leven Maria in de hemel wordt opgenomen “met lichaam en ziel”. Een belangrijke aantekening die hierbij gemaakt moet worden is dat er nadrukkelijk geen sprake is van een Hemelvaart. Hiervan is alleen sprake bij Jezus.
In onze gemeente werd hierbij op 15 augustus stilgestaan in Handel. Pastoor Issag Jesudass en Pater Martin van Moorsel gingen voor in een eucharistieviering bij het buitenaltaar in het mooie processiepark. Traditie getrouw verlenen wij als gilde ook onze medewerking aan het mede mogelijk maken van deze viering. Voor ons Koningspaar was dit de eerste activiteit na het koningschieten. Ook dit jaar hebben wij als Sint Antonius en Sint Sebastianusgilde samen met de OLV Broederschap en het Sint Jorisgilde medewerking verleend. Van elk was er een mooie delegatie aanwezig. Tijdens de viering hebben ook de Mariazangers bij de liederen hun medewerking wederom verleend.
Een bijzonder noemenswaardig feit is dat de Monstrans dit jaar bij deze viering uit de kerk is gehaald en meegenomen werd naar de viering in het processiepark. Na afloop van de eucharistieviering is de Monstrans in processie weer teruggebracht vanuit het processiepark naar haar plaats binnenin de kerk. Na afloop waren alle gasten nog uitgenodigd voor een kop koffie of thee op de pastorie. Als Gruun Schut kijken wij met een goed gevoel terug op Maria Ten Hemelopneming in 2026. De banden van het gilde met de kerk zijn van nature hecht en door onze medewerking hebben wij daarvan blijk willen geven.
